Андрес Иниеста во шок

Андрес Иниеста нема да настапи на денешниот натпревар кој Барселона ги игра против Реал ВаљадолидОфицијалниот став на тренерот на Барселона беше дека Иниеста нема да игра од лични причини, a шпанските медиуми ја открија вистинската причина за неговото отсуство.
-Поради компликации во текот на бременоста неговата сопруга Ана Ортиз го изгуби бебето, објавија медиумите во Шпанија.
Парот во октомври минатата година објави дека очекуваат принова и Ана минатиот месец на нејзиниот профил на „Твитер“ објави фотографии од трудничкиот стомак.
Извор: КурирОфицијалниот став на тренерот на Барселона беше дека Иниеста нема да игра од лични причини, a шпанските медиуми ја открија вистинската причина за н

Пронајдете не на следниве мрежи: