Англичаните откриваат: Суарез изгризал дури осуммина фудбалери

Фифа не ги зела во предвид само овие три гризнувања за кои се зборува. Тие се запознаени и со неговите инциденти и од претходно, а кои до сега не биле познати.Луис Суарез има забрана за играње во следните четитри месеци поради тоа што во натпреварот против Италија го гризна Киелини. Оваа приказна стана хит на неделата, а некои сметаат дека казната од Фифа е преголема додека други сметаат дека е мала.
Но, од Фифа дојде објаснение зошто Суарез доби толкава казна. По натпреваот во медиумите се споменуваше дека Суарез веќе три пати во кариерата угризал свој пртивник, еднаш на Светското првенство, еднаш играјќи за Ливерпул и еднаш во дресот на Ајакс. Но, англискиот Sunday Star донесува ексклузивна информација дека Уругваецот го направил тоа дури осум пати во кариерата!

„Фифа не ги зела во предвид само овие три гризнувања за кои се зборува. Тие се запознаени и со неговите инциденти и од претходно, а кои до сега не биле познати. Има луѓе кои дојдоа во Фифа и потврдија дека во Уругвај изгризал уште пет фудбалери. Но од Уругвај не сакаа светот да дознеае каква е нивната ѕвезда“, рекол изворот од Фифа за Sanday Star.
Ако е тоа вистина, тогаш Суарез има сериозни проблеми. Веќе не може да се правда со тоа дека тоа го прави поради желбата за борба бидејќи сака да победи. Доколку во Бразил го направил тоа по осми пат во кариерата покрај претходните остри казни, веројатно ќе го направи тоа повторно. Можеби треба да побара помош…Луис Суарез има забрана за играње во следните четитри месеци поради тоа што во натпреварот против Италија го гризна Киелини. Оваа приказна стана хи

Пронајдете не на следниве мрежи: