Анжи нуди 35 милиони плус Ето за Ел Шарави

Руски Анжи кога е заинтересиран за ангажман за одреден фудбалер, тогаш сите услови стануваат само фиктивност, па така овој тим после низата на понуди за големи фудбалски ѕвезди, сега на нивниот список на желби влезе фудбалерот на Милан, Ел Шарави, а понудата е фантастична и прашање е само како би одолеал италијанскиот калчолигаш на неа.
Понуда – бомба за ангажман на Ел Шарави, рускиот тим испрати понуда до Милан за ангажман на Ел Шарави вредна 35 милиони евра. И, тоа не е се, овој тим надокнадно го понудува и Семуел Ето да влезе во овој евентуален трансфер.
Милан веќе во неколку наврати излезе со соопштение за јавноста дека Ел Шарави не е за продажба, но италијанските медиуми пренесуваат дека тимот од Милано тешко би одбил ваква фантастична понуда.Руски Анжи кога е заинтересиран за ангажман за одреден фудбалер, тогаш сите услови стануваат само фиктивност, па така

Пронајдете не на следниве мрежи: