Aпсење на скопскиот аеродром

Loading...

Синоќа во 23:15 часот на Граничен премин аеродром „Александар Велики“ Скопје, при пасошка контрола било констатирано дека лицето И.Л. (28) од Струга се наоѓа на стоп листата со мерка „А” (апси).Лицето било приведено и со Потврда за предавање на лице било предадено на полициски службеници од Полициско одделение Петровец за понатамошна постапка.Лицето било приведено и со Потврда за предавање на лице било предадено на полициски службеници од Полициско одделение Петровец за понатамошна

loading...