Арбелоа следно засилување за Наполи

Новиот тренер на екипата на Наполи, Рафа Бенитез, на својот список како потенцијално засилување го вметнал и дефанзивецот на Реал Мадрид, Алваро Арбелоа, па со тоа би можел да направи буквално втор тим на Реал Мадрид од Наполи, по ангажирањето на Игуаин, Каљехон и Албиол.Рафа Бенитез не се откажува со пазарењето во Реал Мадрид, овој пат како потенцијално засилување го вметна Алваро Арбелоа, десниот бек на кралскиот тим.
Според информациите, италијанскиот калчолигаш наводно е подготвен за десниот бек на Реал Мадрид да издвои 12 милиони евра.
Доколку трансферот се реализира, ова би било дури четврто засилување за Наполи од тимот на Реал Мадрид.Рафа Бенитез не се откажува со пазарењето во Реал Мадрид, овој пат како потенцијално засилување го вметна Алваро Арбел

Пронајдете не на следниве мрежи: