Аргентина го „декласираше“ Парагвај

Силната селекција на Аргентина и одржа фудбалска лекција на селекцијата на Парагвај.Резултатот гласеше 2-5 за Аргентина која забележа убедлива победа на гостински терен кај селекцијата на Парагвај.
За одбележување е секако дека Лионел Меси постигна два погодоци од пенал, а за гостинската репрезентација стрелци беа уште и Ди Мариа, Агуеро и Родригез. За домашната селекција, головите ги постигнаа Нуњез и Санта Круз.Резултатот гласеше 2-5 за Аргентина која забележа убедлива победа на гостински терен кај селекцијата на Парагвај.

Пронајдете не на следниве мрежи: