Аргентина влезе во полуфиналето!

Аргентина е третиот полуфиналист на фудбалското првенство во Бразил.Аргентинците во првиот денешен четвртфинален натпревар  ја победија селекцијата на Белгија со минимален резултат од 1:0. Стрелецот на победничкиот гол беше Гонзло Игуаин. Тој го постигна голот во осмата минута од натпреварот.
Останува да видиме кој ќе и биде противник на селекцијата на Аргентина, по вечерашниот натпревар кој ќе го одиграат Холандија – Костарика на арената „Фуенте нова“ во градот Салвадор со почеток од 22 часот.Аргентинците во првиот денешен четвртфинален натпревар  ја победија селекцијата на Белгија со минимален резултат од 1:0. Стрелецот на победнич

Пронајдете не на следниве мрежи: