Аспиринот лек за проблемите со кожата

Нема личност што ќе каже не на мазно и убаво лице во секоја доба иако за многумина тоа е фантазија.
 Но решението постои и тоа верувале или не е аспиринот кој ви помага при задржување на младиот и свеж изглед на лицето.
 
Освен во широката примена на медицината сега моѓе да ви помогне и во борбата со акни , брчки и нечиста кожа .
 
Изберете еден од начините на употреба и користете го .
 
Макса од аспирин и лимон
 
Состојки : 3 аспирини и три лажици сок од лимон
 
Подготовка: Ставете ги аспирините во лимонов сок и чекајте да се соодинат . Измијте го лицето со топла вода па нанасете ја маската на лицето и оставете ја 10 мин после измијте со многу вода.
 
Маска со аспирин , јогурт  и мед
 
Состојки : 5 аспирини , лажица јогурт , пола лажица мед  
 
Згмечете ги таблетите и додадете го јогуртот и медот и мешајте додека не се сооедини , за да маската има дејство прво измијте го лицето со  памучна ткаенина натопена во топла вода за да се отворат порите , нанесете ја маската и чекајте да дејствува 30 минути . Измијте со топла вода.
 
Пилинг со аспирин
 
Состојки: 3 аспирини , 3  лажици млака вода
 
Подготовка Ч Растворете го аспирот во водата и ќе добиете смеса . Нанесете ја на чисто лице , оставете ја 10 мин па измијте со ладна вода.
 Но решението постои и тоа верувале или не е аспиринот кој ви помага при задржување на младиот и свеж изглед на лицето.
 
Освен

Пронајдете не на следниве мрежи: