Атман е избран за најдобар играч на второто осминафинално коло во Велукс ЕХФ лигата на шампионите

Во двете осминафинални кола, за најдобри играчи се избрани ракометари на нашиот тим.По Ренато Вугринец, кој беше избран за најдобар ракометар во првото осминафинално коло, сега и Павел Атман е избран за најдобар, но во второто осминафинално коло во Велукс ЕХФ Лигата на шампионите. Атман победи со убедлива предност, освојувајки 62 проценти од сите гласови. Далеку зад Атман се Алекс Душебаев, со 25 проценти од гласовите, и Никлас Ландин, со 6 %.

 Така, во двете осминафинални кола, за најдобри играчи се избрани ракометари на нашиот тим.

01.
Павел Атман
Металург
62 %  (808 гласа)

02.
Алекс Душебаев
Вардар
25 %  (319)

03.
Никлас Ландин
Р.Н.Ловен
6 %  (78)

04.
Момир Илиќ
Веспрем
5 %  (67)

05.
Роберт Гунарсон
Пари Сен Жермен
1 % (15)

06.
Гудјон Валур Сигурдсон
Кил
0.5 %  (5)

07.
Патрик Гроецки
Р.Н.Ловем
0.5 %  (4)

По Ренато Вугринец, кој беше избран за најдобар ракометар во првото осминафинално коло, сега и Павел Атман е избран за најдобар, но во второто осми

Пронајдете не на следниве мрежи: