Аубамејанг побрз од Болт!!!

Новото засилување за германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Аубамејанг на тренинг истрча побрзо време и од Усеин Болт, па така фудбалерот на Борусија сега е вметна меѓу најбрзите луѓе во светот, па можеби и најбрз, со оглед на фактот дека токму Болт се сметаше за најбрзиот човек во светот.
Пјер Емерик Аубамејанг, новото засилување за Борусија Дортмунд, на тренинг истрча 30 метри во времетраење од неверојатни 3,7 секунди.
Колку за споредба, Усеин Болт во трката каде постави светски рекорд, на 100 метри истрча 9,58 секунди. Тогаш, Болт 30 метри ги истрча за 3,78 секунди.
„Ќе биде забавно да се игра со него“ изјави Гандоган.Новото засилување за германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Аубамејанг на тренинг истрча побрзо време

Пронајдете не на следниве мрежи: