Автомобил усмрти мечка кај Групчин

Loading...

Вчера околу 23:30 на автопатот Тетово-Скопје, во близина на Групчин, по наплатната рампа, се случила сообраќајна несреќа помеѓу комбе со германски таблички управувано од А.Ф од Скопје и патничко моторно возило Сеат Леон управувано од М.В. при што автомобилот удрил во мечка. Животното е усмртено по ударот на самото место.Со телесни повреди се здобиле М.В. и неговата сопатничка Л.М, кои со Итна медицинска помош се префрлени на Клиника во Тетово, а потоа пренесени во Скопје, по што се пуштени на домашно лекување.
Увид на лице место извршиле екипи на СВР Тетово.Со телесни повреди се здобиле М.В. и неговата сопатничка Л.М, кои со Итна медицинска помош се префрлени на Клиника во Тетово, а потоа пренесени во

loading...