Автомобил влета во топлпа луѓе на Тајмс Сквер

Најмалку 10 луѓе се повредени откако автомобил влета во маса луѓе на Тајмс Сквер во Њујорк, јавува Би-Би-Си.Според некои од западните медиуми, во инцидендот едно лице е загинато.
Њујоршката полиција ја блокираше целата област.
Засега нема информации дали станува збор за несреќен случај или пак терористички напад.Според некои од западните медиуми, во инцидендот едно лице е загинато.
Њујоршката полиција ја блокираше целата област.
Засега нема

Пронајдете не на следниве мрежи: