Автомобилот на овие луѓе летнал под камион

Брачен пар од Бачка Паланка заедно со нивните две малолетни деца се повредени вчера утрото во судар кај местото Ковањ кај Рогатица, кога со нивниот автомобил марка „опел корса“ завршиле под камион „мерцедес“ со турски регистерски таблички.Двете малолетни деца завршиле со потешки повреди, а мажот и жената едвај биле извлечени од возилата.
До несреќата најверојатно дошло поради неприлагодена брзина по влажните коловози на магистралниот пат, кој бил лизгав.Двете малолетни деца завршиле со потешки повреди, а мажот и жената едвај биле извлечени од возилата.
До несреќата најверојатно дошло поради

Пронајдете не на следниве мрежи: