АВТОМОБИЛОТ СЕ РАСПАРЧИЛ НА ДЕЛОВИ: Фудбалери настрадале во страшна несреќа!

Медиумите во Словенија го објавија идентитетот на загинатите фудбалери на Марибор од Б тимот, кои настрадаа вчера во сообраќајна несреќа.Според информациите објавени од локалните медиуми во несреќата животот го загубија Дамјан Марјановиќ (20) кој управувал со автомобилот и Зоран Баљак (20) кој седел зад него.

Лекарите во Марибор сѐ уште се борат за животот на 21-годишниот Љубомир Моравац, додека Жига Липушчек (20) е полесно повреден.
Несреќата се случила кога фудбалерите се враќале од тренинг, по што со голема брзина удриле во семафор, а од силината автомобилот „Рено Меган“ се распарчил.
Според информациите објавени од локалните медиуми во несреќата животот го загубија Дамјан Марјановиќ (20) кој управувал со автомобилот и Зоран Баља

Пронајдете не на следниве мрежи: