Ба во Арсенал

Англиските медиуми пренесуваат дека Арсен Венгер би можел да се засили со Демба Ба.Напаѓачот Демба Ба не се наоѓа во прв план кај тренерот на Челзи, Демба Ба, па така отворени се сите карти со овој фудбалер се до последниот момент од трансфер периодот кој завршува вечерва.
Според неофицијалните информации, Демба Ба би можел да го засили Арсенал, но како позајмен фудбалер, барем такви се намерите на Арсен Венгер, тренерот на Арсенал.
Ба едноставно ќе има тешка мисија да покрај напаѓачи како Фернандо Торес и Ромело Лукако се избори за место во тимот, а покрај тоа вреди да се спомене дека екипата на Челзи веќе го ангажираше Семуел Ето, кој е во одлични односи со Жозе Мурињо.Напаѓачот Демба Ба не се наоѓа во прв план кај тренерот на Челзи, Демба Ба, па така отворени се сите карти со овој фуд

Пронајдете не на следниве мрежи: