Баерн доживеа тежок пораз: Реал заслужено оди во финалето на Лигата на шампионите!

Кралевите за пола час ја наполнија мрежата на Баварците и се пласираа во посакуваното финале за првпат од 2002 година. Крајниот резултат беше 0:4, а како стрелци се запишаа Рамос и Роналдо.Баерн Минхен нема да ја одбрани титулата во Лигата на шампиони!
Баерн Минхен – Реал Мадрид 0:4 (вкупен резултат 0:5). Баерн го доживеа најголемиот пораз на домашен терен во историјата на европските натпреварувања – последен пат изгубија од загрепскиот Динамо во Купот на саемните градови, во март 1963 година, со резултат 4:1.
Ова е воедно и прв пораз на Баварците, кои во претходните девет мечеви во Минхен против Реал бележат девет победи и само едно реми.
Реал полека се подготвува за Лисабон, а за ривал го чека победникот од мечот помеѓу Челзи и Атлетико Мадрид.
Баерн Минхен нема да ја одбрани титулата во Лигата на шампиони!
Баерн Минхен – Реал Мадрид 0:4 (вкупен резултат 0:5). Баерн го доживе

Пронајдете не на следниве мрежи: