Баерн, Јунајтед и Реал во трка по Марко Ројс

Челникот на Баерн Минхен Франц Бекенбауер го покани Марко Ројс од Борусија Дортмунд на „Алијанц“.Поради тоа што најдобрите фудбалери на „Милиониерите“ се преселуваат во Баварија, медиумите тврдат дека Ројс ќе биде заедно со колегите Марио Геце и Полјакот Роберт Левандовски.
Фудбалскиот репрезентативец на Германија е цел и на Манчестер Јунајтед, кој се обидува да ги израдува навивачите, а за Ројс се интересира и богатиот европски шампион, Реал Мадрид.
„Ако може, треба да го доведеме. Тоа ќе се обидат да го сторат во Манчестер Јунајтед и луѓето од Реал Мадрид. Борусија ќе треба да се потруди да одолее на понудите“, вели Бекенбауер.Поради тоа што најдобрите фудбалери на „Милиониерите“ се преселуваат во Баварија, медиумите тврдат дека Ројс ќе биде заедно со колегите

Пронајдете не на следниве мрежи: