Баерн против Јуве, ПСЖ со Барса во ЛШ

Баерн Минхен и Јувентус е дерби пресметката која ќе се одигра во рамките на четвртфиналето во Лигата на шампиони. Втората двојка која беше извлечена со ждрепката во Нион е Пари Сен Жермен и Барселона.

Четвртфинални двојки во ЛШ:Малага-Борусија ДортмундРеал Мадрид-ГалатасарајПСЖ-БарселонаБаерн Минхен-ЈувентусПрвите четвртфинални натпревари ќе се одиграат на 2 и 3.април, додека реваншите ќе бидат на програмата на 9 и 10.април. Извлекувањето на полуфиналните двојки УЕФА ќе го изврши на 12.април.
Макфакс
Баерн Минхен и Јувентус е дерби пресметката која ќе се одигра во рамките на четвртфиналето во

Пронајдете не на следниве мрежи: