Балотели: Ме споредувате со Ибрахимовиќ? Па тоа е огромен комплимент за него

Контроверзниот фудбалер на Милан, Марио Балотели, со уште една изјава која секако ги разбрани сите светски спортски медиуми.Напаѓачот на Милан вели дека комплимент за Ибрахимовиќ би било доколку тој е споредува со швеѓанецот.
„Ибрахимовиќ си е Ибрахимовиќ, јас сум Балотели. Не треба да ме споредувате со него, но доколку ме споредувате со него, тоа треба да биде комплимент за него“ изјави Марио Балотели.
Фото: Ибрахимовиќ и Балотели во дресот на Интер (архива)Напаѓачот на Милан вели дека комплимент за Ибрахимовиќ би било доколку тој е споредува со швеѓанецот.

Пронајдете не на следниве мрежи: