Барса задоволна: 25 милиони евра за резерва не е лош бизнис…

Од Каталонскиот тим, за трансферот на Тиаго Алкантара велат дека направиле фантастичен бизнис, тврдејќи дека 25 милиони евра за фудбалер резервист не е лоша работа.Хави Фос, потпретседателот на Барселона, во однос на трансферот на Тиаго Алкантара, изјави дека Барселона одиграла одлично во преговорите со Баерн Минхен, каде го извлекла максимумот за Тиаго Алкантара.
„Навистина ми е жал што останавме без Алкантара, но од друга страна добивме 25 милиони евра за играч кој не е во прв план, што е во секој случај добра зделка“ изјави Фос.
Фос надополни и дека заминувањето на Давид Виља ќе го опушти клубот од финансиска гледна точка со оглед на фактот што овој фудбалер имаше високи примања во Барселона.Хави Фос, потпретседателот на Барселона, во однос на трансферот на Тиаго Алкантара, изјави дека Барселона одиграла одл

Пронајдете не на следниве мрежи: