Барселона ќе испрати понуда вредна 29 милиони евра за Давид Луиз

Екипата на Барселона е подготвена за сума од 29 милиони евра да го ангажира дефанзивецот на англискиот премиерлигаш Челзи, бразилецот Давид Луиз.Барселона ја зацрта својата цел да во одбраната го ангажира дефанзивецот на Челзи, Давид Луиз, па така каталонците веќе подготвуваат солидна понуда вредна 29 милиони евра за ангажман на бразилскиот интернационалец.
Се претпоставува дека првиот контакт е остварен меѓу двете екипи, па сега останува на Челзи да одлучи дали оваа понуда ќе биде доволна.
Барселона очајно бара замена за Карлс Пујол, искусниот дефанзивец, бидејќи истиот фудбалер ланската сезона мака мачеше со повредите.Барселона ја зацрта својата цел да во одбраната го ангажира дефанзивецот на Челзи, Давид Луиз, па така каталонците веќ

Пронајдете не на следниве мрежи: