Барселона со голема тага се прости од Тито Виланова

Комплетниот состав на Барселона предводена од стручниот штаб и челниците на клубот се простија од поранешниот тренер.Секој играч и член на раководството се запиша во книга на жалост, а клупските знамиња беа спуштени на половина копје.
Погребот на Тито Виланова ќе се одржи скромно, каде ќе присуствуваат само најблиските, бидејќи така сакало неговото семејство.
Виланова вчера почина на 45-годишна возраст откако неговата здравствена состојба се влошила и мораше да биде итно опериран. Првичните информации беа дека неговата состојба се стабилизира, но вчера попладне од болницата стигна тажната вест.
Извор: КурирСекој играч и член на раководството се запиша во книга на жалост, а клупските знамиња беа спуштени на половина копје.
Погребот на Тито Вила

Пронајдете не на следниве мрежи: