Барселона со ново засилување

Од управата на каталонскиот клуб соопштија дека е постигнат договор со бразилскиот Сао Паоло, за трансфер на десниот бек Даглас Переира.Трансферот ќе чини 4 милиони евра,а 24- годишникот ќе потпише 5- годишен договор со клубот.
Со овој потег, Барселона доведе уште една опција за позицијата десен бек, на која од претходно настапуваат Дани Алвес и Мартин Монтоја.Трансферот ќе чини 4 милиони евра,а 24- годишникот ќе потпише 5- годишен договор со клубот.
Со овој потег, Барселона доведе уште една опциј

Пронајдете не на следниве мрежи: