Барселона во шок- Меси подолго време ќе треба да паузира!

Меси ќе отсуствува од теренот од шест до осум недели!Медицинските прегледи покажаа дека 26-годишниот фудбалер го истегнал мускулот на бутот од левата нога. Заздравувањето ќе му трае од еден до два месеца, па така првиот дел од рехабилитацијата ќе му биде во Барселона, а вториот во Буенос Аирес.
Меси се повреди во неделниот натпревар против Бетис во шпанското првенство, а од игра излезе по 22 минути игра.Медицинските прегледи покажаа дека 26-годишниот фудбалер го истегнал мускулот на бутот од левата нога. Заздравувањето

Пронајдете не на следниве мрежи: