Барселона заинтересирана за Маркињо

Loading...

Италијанските медиуми пренесуваат дека претставници на Барселона се во преговори со челниците на Рома за ангажман на Маркињо, за кого, како што пренесуваат италијанските медиуми, би се платило речиси 25 милиони фунти за обештетување.
„Кориере Дело Спорт“ пренесува дека Барселона понудила понуда од 25 милиони евра за трансфер на дефанзивецот на Рома, Маркињо.
Истиот извор пренесува дека Рома најверојатно ќе ја одбие оваа понуда како и понудата на Манчестер Јунајтед вредна 35 милиони евра за Ерик Ламела.
Бразилецот Маркињо веќе потпиша „верност“ кон тимот на Рома пред два дена и во овој момент е сконцентриран само на игрите во оваа италијанска екипа.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Италијанските медиуми пренесуваат дека претставници на Барселона се во преговори со челниците на Рома за ангажман на М

loading...