Бартон: Бекам не е некоја опасност…

Двајцата играчи од средниот ред ќе се судрат во неделното дерби од францускиот шампионат, Џое Бартон, фудбалерот на Олимпик Марсеј вели дека не би требало да доаѓа некоја опасност од Дејвид Бекам, кој ќе го има своето официјално деби за ПСЖ токму на овој натпревар.
„ПСЖ има многу големи играчи, Бекам е голема фудбалска ѕвезда, но, вон теренот, на теренот тој не е голема опасност“.
Бартон додаде дека доколку Олимпик Марсеј го добие овој натпревар, работите ќе се сменат во Францускиот шампионат.
„Доколку ние победиме во Недела, дефинитивно ќе се променат многу работи“ изјави Бартон.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Двајцата играчи од средниот ред ќе се судрат во неделното дерби од францускиот шампионат, Џое Бартон, фудбалерот на Ол

Пронајдете не на следниве мрежи: