Бебе починало заборавено во автомобил на паркинг

Бебе почина во автомобил откако цел ден беше оставено на паркинг во Охајо, САД, соопштија локалните власти.Петнаесетмесечното девојче било откриено вчера околу 17 часот по локално време на паркинг на компанијата „Проктер енд Гембл“ во гратчето Мејсон, на 40 километри североисточно од Синсинати.
Мајката, која е вработена таму, се чини, го заборавила бебето додека била на работа, па кога потоа повикала Итна помош, веќе било доцна.
Нема информации дека е покренато обвинение против родителот.
Oвие немили настани се прилично чести во оваа американска сојузна држава. На почетокот на минатата година, осумгодишно момче беше пронајдено мртво во гратчето Дејтон, а само неколку месеци претходно, пред точно две години, сличен случај имаше и во градот Македонија. Петнаесетмесечното девојче било откриено вчера околу 17 часот по локално време на паркинг на компанијата „Проктер енд Гембл“ во гратчет

Пронајдете не на следниве мрежи: