Бејл: Роналдо е најдобар фудбалер во светот, во Реал тој е „ГАЗДА“

Велшанецот Герет Бејл сепак искрено призна дека не е прва ѕвезда во тимот на Реал Мадрид.Герет Бејл го засили Реал Мадрид, па така големите љубители на фудбалот едвај чекаат да ги видат фудбалските мајстории на велшанецот во дресот на кралскиот клуб,  а задоволство плус секако е и тоа што велшанецот ќе игра заедно со Кристиано Роналдо.
„За мене Кристиано Роналдо е најдобар фудбалер во светот, голема чест ми претставува што ќе играм со него и што ќе му бидам соиграч“ вели Бејл.
Велшанецот вели дека нема дилеми околу тоа кој ќе командува со тимот, таа задача е наменета за Кристиано Роналдо, и никој друг.
„Роналдо е газда, ќе биде онака како што тој ќе посака“ изјави Бејл по пристигнувањето во Мадрид.Герет Бејл го засили Реал Мадрид, па така големите љубители на фудбалот едвај чекаат да ги видат фудбалските мајстории

Пронајдете не на следниве мрежи: