Бејл сака да се пресели во Манчестер Јунајтед?!

„Дејли Стар“ пренесува дека велшанецот од редовите на Тотенхем, Герет Бејл, би можел да се пресели во редовите на Манчестер Јунајтед, бидејќи, како што пренесува изворот, тоа било неговата желба во моментов.
„Бејл е заинтересиран да премине во Манчестер Јунајтед во овој момент. Тоа му носи Лига на Шампионите, која веќе долги години и сезони ја нема видено со Тотенхем“ тврди неименуван извор.
Претседателот на Тотенхем, Леви, не би сакал да го продаде најдобриот играч на некој од своите конкуренти во Премиер Лигата, тој и натаму е гневен поради заминувањето на Бербатов во тој тим, кога навивачите му замерија дека има недостаток на амбиција во него.
Само за потсетување, од Тотенхем во Манчестер Јунајтед си замина и Мајкл Керик, а на чекор до остварување на трансфер во овој тим беше и хрватот Лука Модриќ, кој потоа потпиша за Реал Мадрид.„Дејли Стар“ пренесува дека велшанецот од редовите на Тотенхем, Герет Бејл, би можел да се пресели во редо

Пронајдете не на следниве мрежи: