Бекам: Сеуште не сум подготвен

„Новајлијата“ во тимот на Париз Сент Жермен, Дејвид Бекам, изјави дека во Франција се чувствува како дома и дека сеуште не е доволно подготвен да одигра цел натпревар.
Бекам стартуваше на синоќешниот натпревар против Марсеј во Купот на Франција што тимот на ПСЖ го доби со резултат 2-0, одигра 85 минути од натпреварот.
„Секогаш е добро кога сте во првиот тим. Ми беше задоволство. Се чувствувам како дома, играм со одлични играчи во одличен тим. Се чувствувам добро, но не можам веднаш да изиграм 85 минути“ изјави Дејвид Бекам.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.„Новајлијата“ во тимот на Париз Сент Жермен, Дејвид Бекам, изјави дека во Франција се чувствува како дома

Пронајдете не на следниве мрежи: