Бени Шакири стана татко по втор пат

Loading...

Денеска, во скопската клиника „Систина“ се породи сопругата на македонскиот музичар Бени Шакири.Лиса, со царски рез, на свет го донесе нивното второ синче.Бебето е во одлична здравствен состојба, а мајката се чувствува добро и возбудено, со оглед на тоа дека била будна и свесна во текот на царскиот рез и го видела синчето непосредно по раѓањето.
Бени и Лиса го имаат двегодишниот Мик, кој своето име го доби по легендарниот пејач на „Ролинг стоунс“, Мик Џегер, а исто така, „мик“ на албански значи пријател.Пејачот неодамна откри дека и овој пат размислуваат „музички“ на темата – име за новото бебе.
Бени и неговата значително помлада сопруга се во брак веќе пет години.Лиса, со царски рез, на свет го донесе нивното второ синче.Бебето е во одлична здравствен состојба, а мајката се чувствува добро и возбудено,

loading...
Loading...