Берлускони до Инзаги: Врати го Торес во стартните 11

Претседателот на Милан и претходно знаеше да се „вмеша“ во работата на тренерите. Познато е дека своевремено и од Фабио Капело барал поголема минутажа за Дејан Савиќевиќ, а не е тајна дека во сезоната 2006/2007 го советувал Карло Анчелоти дека токму Инзаги има предност во однос на Алберто Џилардињо во Лигата на шампионите.Имено, Берлускони разговарал со Филипо Инзаги и побарал Торес да биде во првиот тим.
Берлускони беше разочаран поради тоа што Инзаги го остави на клупа Шпанецот во неделата во натпреварот против Фиорентина (1-1).
Торес влезе подоцна во игра но не промени многу. 
– Берлускони на полувремето разговараше со Инзаги и му рече дека не му се допаѓа таа одлука и сака да го види Торес како главен напаѓач на тимот, пишува Газета дело Спорт и најавува дека Шпанецот ќе биде на теренот од првата минута против Каљари во среда навечер.Имено, Берлускони разговарал со Филипо Инзаги и побарал Торес да биде во првиот тим.
Берлускони беше разочаран поради тоа што Инзаги го ост

Пронајдете не на следниве мрежи: