Берлускони гадно се зезна

Претседателот на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, тврди дека неговиот напаѓач Марио Балотели бил на прагот на богат трансфер.Наводно, Арсенал и Ливерпул покажале интерес за Балотели, но се повлекле по неговата неимпресивна игра на Мундијалот.
„Освен нашата репрезентација и јас сум тој кој загуби на Светското првенство. Претходно ќе можев да го продадам Балотели на некоја англиска екипа за милиони, но по едно вакво Светско првенство кој ли сега ќе сака да го купи? Требаше да го продадам за 35 милиони евра кога имав шанса за тоа“, изјави Берлускони.Наводно, Арсенал и Ливерпул покажале интерес за Балотели, но се повлекле по неговата неимпресивна игра на Мундијалот.
„Освен нашата р

Пронајдете не на следниве мрежи: