Беше објавено дека Шварценегер е мртов. Ова е вистината!

Loading...

Американскиот портал MSMBC, денес ја објави информацијата дека познатиот актер Арнолд Шварценегер, починал на 68-годишна возраст.Според тврдењата на порталот, актерот бил пронајден мртов во семејниот дом во Лос Анџелес.
Веста предизвика гневни коментари на револтирани граѓани, од кои некои откриле дека го виделе Шварценегер на велосипед како вози во локалниот парк.
Според информациите на сајтот, полициски тим се одзвал на сигнал од непознат маж. Откако влегле во резиденцијата на Шварценегер, полицајците наводно откриле мртво тело во креветот во средата во 21:30 часот по локално време.
Никој од семејството на актерот засега се нема огласено во врска со оваа вест, но на неговата официјална страница на Фејсбук беше објавено дека се надева на признавањето на нов закон во Калифорнија.
Изгледа дека веста објавена на американскиот портал е обична измама.
Според тврдењата на порталот, актерот бил пронајден мртов во семејниот дом во Лос Анџелес.
Веста предизвика гневни коментари на револтирани

loading...
Loading...