Бесен навивач влета на теренот за да го нападне голманот, но ОВА дефинитивно не го очекуваше!

Хулиган влета на натпреварот меѓу Олександрија и Шахтјор во украинската фудбалска лига и го нападна гостинскиот голман.Мислеше дека ќе го исплаши голманот на Шахтјор, но гадно се излажа.
Тој баш и не си помина најдобро.
Шахтјор победи на гостувањето со 2:3 и воедно им докажа на сите дека имаат бестрашен чувар на мрежата, со оглед на тоа дека Антон Каниболотскиј му одржа лекција на навивачот која уште долго време ќе ја памети!Мислеше дека ќе го исплаши голманот на Шахтјор, но гадно се излажа.
Тој баш и не си помина најдобро.
Шахтјор победи на гостувањето

Пронајдете не на следниве мрежи: