Бил Гејтс повеќе не најбогат човек на светот – еве за кого станува збор

Извршниот директор на компанијата „Амазон“ Џеф Безос го замени основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс на првото место на листата на најбогати луѓе во светот, која ја составува Форбс. Неговото богатство се проценува на 90 милијарди евра.Кога се отворија денеска берзите, акциите на „Амазон“ пораснаа за 1,6 отсто и придонесоа за Безос да има богатство од 90,6 милијарди долари, односно 500 милиони долари повеќе од Гејтс.Кога се отворија денеска берзите, акциите на „Амазон“ пораснаа за 1,6 отсто и придонесоа за Безос да има богатство од 90,6 милија

Пронајдете не на следниве мрежи: