Бил Клинтон има љубовница. Тајните служби ја штитат од Хилари Клинтон

Ова го тврди Рон Кеслер во својата нова книга „The First Family Detail: Secret Service Agents Reveal The Hidden Lives of Presidents“, која треба да излезе на 5 август.Тој тврди дека агентите имаат задача да ја кријат „Енерџајзер“ (во слободен превод „она што дига“) од Хилари Клинтон. Љубовницата наводно е русокоса со големи гради, која без проблем може било кога да влезе во куќата на Клинтонови во Чапака, во сојузната држава Њујорк.
Кеслер го цитира надредениот како му дава инструкции на новопримен агент:
„Немој да ја запираш, ниту да ѝ се приближуваш, само пушти ја да влезе“.
Друг цитат ја опишува:
„Беше навистина топол ден, а таа носеше маичка со длабоко деколте. Кога се наведна, нејзините гради буквално беа на тацна. Изгледа многу бујно. Нема никаква дилема дека се вештачки”, рекол еден од агентите.Тој тврди дека агентите имаат задача да ја кријат „Енерџајзер“ (во слободен превод „она што дига“) од Хилари Клинтон. Љубов

Пронајдете не на следниве мрежи: