Бизарно: Меси погоден со шише во глава, а добива жолт картон!?

Барселона со погодокот на Бускетс во 94-та минута ја сруши Валенсија на „Местаља“, а непосредно по постигнувањето на победничкиот гол се случи инцидент.Лионел Меси во моментите на славење со своите колеги, беше погоден со шише полно со вода од трибините.
Шишето заврши во лицето на аргентинскиот ас и му нанесе мала повреда.
Интересно е тоа што Меси по инцидентот доби жолт картон поради засега неразјаснети причини.Лионел Меси во моментите на славење со своите колеги, беше погоден со шише полно со вода од трибините.
Шишето заврши во лицето на аргентинс

Пронајдете не на следниве мрежи: