Боатенг на чекор до Борусија Дортмунд

Екипата на италијанскиот калчолигаш Милан, наскоро би можела да остане без еден од најдобрите свои фудбалери, Кевин Принс Боатенг.Се шпекулира дека Боатенг има контакт со тренерот на екипата на Борусија Дортмунд, Јирген Клоп, па наскоро би можел да се врати во Бундес Лигата.
Кога станува збор за Бундес лигата, Боатенг вели дека тоа е најдобрата лига во светот.
„Тоа за мене е најдобрата лига во светот“ вели Боатенг.
Екипата на Милан веќе очигледно е дека нема намера да му понуди нов договор, а самиот фудбалер е незадоволен со тоа што заработува околу 2,5 милиони евра по сезона.
За услугите на Боатенг веќе јавно изрази заинтересираност и бундеслигашот Шалке.Се шпекулира дека Боатенг има контакт со тренерот на екипата на Борусија Дортмунд, Јирген Клоп, па наскоро би можел да

Пронајдете не на следниве мрежи: