„БОРБА“ за потписот на Нејмар

Според последните информации кои ги пласираа голем дел од медиумите, се вели дека Реал Мадрид е подготвен да ја надмине понудата на Манчестер Сити која изнесува 50 милиони фунти за бразилската фудбалска ѕвезда, Нејмар.
Имено, челниците на Реал Мадрид го ставиле бразилецот на врвот на листата на желби за летниот преоден трансфер периот и дефинитивно се цврсти во одлуката да го доведат во своите редови.
Барселона исто така е сериозно заинтересирана за ангажман на Нејмар, од тимот на Каталонците очекуваат „убиствен“ тандем во името на Меси и Нејмар.
Сепак, како и претходно, така и сега вреди да се напомене дека Нејмар е целосно верен на својот тим Сантош, и дека многу пати има истакнато дека би сакал да си го изработи целосно договорот и да му помогне на овој тим во освојување на што е можно повеќе титули, што е за голем респект.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Според последните информации кои ги пласираа голем дел од медиумите, се вели дека Реал Мадрид е подготвен да ја надмин

Пронајдете не на следниве мрежи: