Борусија и Баерн ремизираа

Стариот и новиот шампион во Бундес лигата, Борусија и Баерн одиграа 1-1 во рамките на 32-то коло.Натпреварот кој се одигра во Дортмунд беше увертира за најзначајниот меч кој овие два тима ќе го одиграа оваа сеозна, финалето во Лигата на шампиони. Борусија стигна прва до предност преку Гроскројц, а набргу израми Гомез.Екипата од Дортмунд можеше да стигне до победата, но Левандовски по еден час игра не реализира пенал, инаку Баерн од 65-та минута играше со играч помалку поради исклучувањето на Рафиња.Баер Леверкузен победи во Нинберг со 2:0 и дефинитивно го обезбеди местото во Лигата на шампиони во следната сезона.Резултати:Штутгарт-Гројтер Фирт 0:2Хановер-Мајнц 2:2Вердер-Хофенхајм 2:2Нинберг-Баер Леверкузен 0:2Ајнтрахт-Фортуна 3:1Борусија-Баерн 1:1Борусија Менхенгалдбах-Шалке 0:1Недела, 5.мај:Фрајбург-АугзбургХамбургер-Волфзбург.
МакфаксСтариот и новиот шампион во Бундес лигата, Борусија и Баерн одиграа 1-1 во рамките на 32-то коло.Натпревар

Пронајдете не на следниве мрежи: