Борусија против Борусија

Пријатните изненадувања, Фрајбург и Ајнтрахт, во петок, ќе го одиграат првиот натпревар од 23.коло во Бундеслигата.Ова коло го носи дербито помеѓу двете Борусии кое ќе се одигра во Менхенгладбах.Николче Новески, ќе ја предводи одбраната на Мајнц на натпреварот со Волфсбург.Лидерот Баерн Минхен, по импресивната партија против Арсенал во лигата на шампиони, во првенството ќе го пречека Вердер, додека Баер Леверкузен, кој испадна од Лига Европа, ќе гостува кај ’фенерџијата’ Гројтер Фирт.Петок, 22.февруари:Фрајбург-Ајнтрахт ФранкфуртСабота, 23.февруари:Баерн-ВердерШтутгарт-НинбергХановер-ХамбургерМајнц-ВолфсбургАугсбург-ХофенхајмШалке-ФортунаНедела, 24.февруари:Борусија Менхенгладбах-Борусија ДортмундГројтер Фирт-Баер ЛеверкузенТабела: Баерн 57, Дортмунд 42, Баер 41, Ајнтрахт 37, Фрајбург и Хамбургер 34…
МакфаксПријатните изненадувања, Фрајбург и Ајнтрахт, во петок, ќе го одиграат првиот натпревар од 23.коло во Бундеслигата.

Пронајдете не на следниве мрежи: