„Босанскиот Рамбо“ изрешетан среде кафана!

Неџад Кличиќ попознат како Рамбо, ноќта измеѓу 13 и 14 септември во кафаната во местото Острожац настрадал во крвава пресметка со огнено оружје.Според инфомациите што ги објавија српските медиуми се работи за мафијашка пресметка.
Ненад е убиен од непознати лица маскирани со фантомки. Се се случило брзо. Ненад бил ликвидиран а напаѓачите избегале од местото.

Кличиќ во Босна и Херцеговина и во регинот станал познат по видеото „ Born for Action“ кое го снимил минатата година во август и го објавил на интернет. Тогаш бил осомничен и за незаконско поседување на оружје.
„Босанскиот Рамбо“ на полицјата веќе и е познат од порано по разни кривични дела. 
Според инфомациите што ги објавија српските медиуми се работи за мафијашка пресметка.
Ненад е убиен од непознати лица маскирани со фантомки

Пронајдете не на следниве мрежи: