Брачен пар во два дена освоил џек пот два пати

Брачен пар добиле прво еден милион долари а еден ден потоа 50.000 долари.
Американците Степан и Тери Веавер пред да тргнат на патување купиле тикети за лотарија. Кога пристигнале во својата викендица на планираниот одмор заклучиле дека еден од тикетите на Степан е добитен и дека се побогати за еден милион долари. Како што вели тој едвај се смирил, и едвај дочекал да тргне по добивката.
Другиот ден кога отишле да ја подигнат добивката, Тери пред заминување купила уште шест тикети. Тие само што не добиле срцев удар кога сфатиле дека уште еден од тикетите на Тери е добитен. Таа добила уште 50.000 долари.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Брачен пар добиле прво еден милион долари а еден ден потоа 50.000 долари.
Американците Степан и Тери Веавер пред да тргнат на патување купи

Пронајдете не на следниве мрежи: