БРАВО, ГРЦИ: Џоковиќ со полна емоција ја прослави победата и пласманот во осмина финале на СП

Џоковиќ натпреварот го следеше во Лондон, каде мометално тој настапува на Вимблдон.На социјалните мрежи сподели неколку фотографии со порака: “Idemo!” , “Bravo, Grci”, “Veceras navijam za Grcku, a vi? Jel gledate?”Најдобриот српски тенисер Новак Џоковиќ во еуфорија го дочека драматичниот крај на натпреварот во кој Грција ја  совлада репрезентацијата на Слоновата Коска и се пласираше во осмина финале на Светското Првенство.

Грција за пласман во четвртфинале ќе игра против Костарика.До тој натпревар Џоковиќ го очекуват обрвски на најпрестижниот тениски турнир..
Д.В.На социјалните мрежи сподели неколку фотографии со порака: “Idemo!” , “Bravo, Grci”, “Veceras navijam za Grcku, a vi? Jel gledate?”Најд

Пронајдете не на следниве мрежи: