Браво мајсторе: Голман се обидел да ја избие топката и дал гол преку цел терен!

Неверојатен гол ни доаѓа од Велика Британија, кадешто чуварот на мрежата на Стивенејџ Џеси Џоронсен, стана јунак во втората фудбалска лига на Англија.Причина е голот кој го постигна од својот шеснаесетник во десетата минута.
Тој се обидел да ја избие топката, но неговото име недолго потоа се нашло на семафорот.
Да потсетиме, Стивенејџ го совлада Викомб со 2:1 и го запиша својот тринаесетти гол на 13 натпревари во Лигата 2.

If you missed last nights show including a goalkeeper goal, catch the repeat at 8.35am this morning on @Channel5_tv https://t.co/0swz1Bs77k
— Football On 5 (@footballon5) October 18, 2015
Причина е голот кој го постигна од својот шеснаесетник во десетата минута.
Тој се обидел да ја избие топката, но неговото име недолго потоа

Пронајдете не на следниве мрежи: