Бразил и Мексико во осмина финале, Хрватите дома!

Репрезентацијата на Бразил и Мексико обезбедија пласман во нокаут фазата, откако убедливо ги надиграа Камерин и Хрватска.Бразил во третото коло од Група А победи со 4:1 над Камерун, со тоа го освои и првото место во група А,додека Мексико во директниот дуел за осмина финале ја надигра Репрезентацијата на Хрвата со 3:1.
Бразил ќе игра со Чиле, Мексико против Холадија. “Ел три” продолжува со серијата за пласнам во осмина финалекоја трае од 1990 година.
Домаќинот очекувано ја декласираше Репрезантицајата на Камерун. Двапати стрелец во првото полувреме бешеНејмар, тоа беше неговиот 100ти гол на овој Мундијал кој на крајот ја презеде целата листа на стрелци сопостигнати четири голови.
Во меѓувреме Камерунците успеаа да изедначат, но тоа не претставуваше никаков проблем за Бразил, кој за брзо времеги надиграа Камерунците.
Останува да видиме што ќе се случи во осминафиналето…Бразил во третото коло од Група А победи со 4:1 над Камерун, со тоа го освои и првото место во група А,додека Мексико во директниот дуел за о

Пронајдете не на следниве мрежи: