Британците: Ливерпул се ослободи од „гризач“, измамник и расист

„Добра работа! Ливерпул и го продаде Луис Суарез на Барселона за 75 милиони фунти и се збогуваат со играч кој гризе, мами и е расист“. Така стои на насловната страница на Дејли Мејл.На прв поглед ова изгледа навистина брутално, но кога ќе се погледне списокот на сите инциденти на Суарез, работите се поинакви. Тој го постигна својот хет-трик во гризење на играчи, честопати го обвинувале дека се обидува да ги измами судиите со своето симулирање, а во 2011 година е обвинет дека расистички го навредил Патрис Евра и затоа добил казна за неиграње осум натпревари.
Барселона и Ливерпул во петокот објавија дека работите се доворени и дека Суарез ќе потпише петгодишен додговор по извршениот лекарски преглед. Денеска официјално беше потврдено дека Суарез ќе го добие бројот 9 во редовите на Барселона.На прв поглед ова изгледа навистина брутално, но кога ќе се погледне списокот на сите инциденти на Суарез, работите се поинакви. Тој го постигна св

Пронајдете не на следниве мрежи: