Британски полицаец избоден во зградата на Парламентот

Еден полицаец e избоден со нож во Парламентот во Лондон, соопштија локалните власти.Полициски службеници го застрелале напаѓачот веднаш по нападот.
На вработените во Парламентот им било кажано да останат во своите канцеларии.
Според очевидци, истрелани биле три или четири куршуми.
Скотланд Јард соопшти дека добиле повик за вооружен инцидент на мостот Вестминстер и дека неколку луѓе биле повредени.Полициски службеници го застрелале напаѓачот веднаш по нападот.
На вработените во Парламентот им било кажано да останат во своите канцелари

Пронајдете не на следниве мрежи: