Бројот на загинати расте во трамвајската несреќа во Лондон

Бројот на загинати во денешната трамвајска несреќа во јужен Лондон се искачи на седум, соопшти вечерва британска полиција.Полицијата информира дека возачот на трамвајот е приведен, но не наведе детали.
Спасувачките екипи успеаја да извлечат неколку луѓе од под трамвајот, каде се наоѓаат уште две лица.
Портпаролот на лондонската служба за брза помош изјави дека 51 лице се хоспитализирани, а некои од нив се во тешка здраствена состојба.Полицијата информира дека возачот на трамвајот е приведен, но не наведе детали.
Спасувачките екипи успеаја да извлечат неколку луѓе од под

Пронајдете не на следниве мрежи: